Четверг, 02.04.2020, 14:43
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Поиск
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Статьи » События

ХРИСТОС НАРОДИВСЯ СЛАВІТЬ ЙОГО№1 (224) січень 2013 г. 


Різдво Христове — радісний і довгоочікуваний день для парафіян Свято-Озерянського храму, до якого вони готувалися в міру своїх сил: внутрішньо, постом і молитвою та зовнішньо — прибрали храм, прикрасили його зеленими ялинками та установили вертеп. А до цього було зроблено величезну роботу — в куполі храму замінені вікна, вимиті всі розписи — засіяв храм неначе новий. В святковий день були відслужені три Божественні Літургії: нічна опівночі, рання о 7-й годині, та пізня — о 9-й. Настоятель архімандрит Никодим (Силко) після святкової нічної Літургії поздоровив всіх з великим церковним торжеством. Було прочитане Різдвяне Послання правлячого архієрея Архієпископа Харківського і Богодухівського Онуфрія. Кожен присутній з особливим трепетом відчував безмежну любов Бога, котра зобов'язує нас до внутрішнього відродження, до оновлення усього сущого.

Уже традиційно в святковий день відбувся виступ дітей з недільної школи. З натхненням підготували вони разом в викладачами Ганною Сергіївною. На урочистості завітали і батьки дітей. Отець Никодим тепло привітав вихованців зі святом та відзначив всіх учасників подарункам. Душевні слова, тепло люблячих  Олепір та Інною Олександрівною Бойко свій невеличкий концерт — проспівали колядки, розповіли духовні вірші, виступили з постановою про народження Ісуса Христа сердець, різнобарвний каскад смачних солодощів та подарунків прикрасили свято яскравим сяйвом любові, яка вмить знайшла відгук у щирих дитячих посмішках. Радістю і щастям світилися очі дітлахів. У своїх маленьких сердечках вони відчули велику віру, що саме такі дитячі свята, саме така увага дорослих, напутнє слово настоятеля стануть для них першим джерелом радості. І тоді радість життя спалахне для них вже не вогниками, а розгориться великим багаттям, яке буде настільки яскравим, що зігріватиме все життя.

Різдво Христове має пряме відношення до долі кожної людини. Християнські заповіді про любов до ближнього і милосердя — вірний орієнтир для православної душі, що допомагає нам не збитися зі шляху, знайти вірний напрям, що веде до повноти життя і в умовах земного буття і у вічності. Ми йдемо по цьому рятівному шляху, коли відгукуємося на Слово Боже, віддаємо хвалу Господу не тільки молитвами і співами, але і добрими, милосердними справами на благо ближнього, на благо народу нашого, на благо православній Церкві.

Вже декілька років православна община Свято-Озерянського храму м. Харкова співпрацює з Союзом ветеранів Служби безпеки України, очолюваним Олександром Івановичем Чесноковим. Ця співпраця — сумісна праця в ім'я Христове. Союз ветеранів проводить роботу по морально-етичному, духовно-етичному вихованню дітей і молодих прихожан, надає матеріальну допомогу в придбанні комп'ютера, оргтехніки і устаткування для дитячої недільної школи, що діє при нашому храмі. Кожну неділю і в дні церковних свят ветерани СБУ організовують добродійні обіди і роздачу хліба бідним та нужденним громадянам. Настоятель тепло привітав Олесандра Івановича Чеснокова та отамана  Харківського Слобідського козачого полку імені Івана Сірка генерал-лейтенанта Ігоря Борисовича Черноіванова з великим і спасительним святом Різдва Христового, щиро подякував за співпрацю і допомогу православній общині. А після богослужіння прихожани змогли насититися обідом, дбайливо приготовленим Союзом ветеранів.


У святковий день Різдва Христового до Свято-Озерянскього храму привів своїх підлеглих заступник командира батальйону з виховної роботи військової частини № 3005 Міністерства Внутрішніх Справ України капітан Ігор Миколайович Товма. Отець Никодим з радістю зустрів військовослужбовців, розповів їм про свято, познайомив в історією храму, сказав теплі слова поздоровлення. Таким чином воїни змогли залучитися до великої благодаті і відчути радість свята.

Не залишили без, своєї уваги і людей позбавлених волі. На другий день Різдва Христового, 8 січня, слухачі недільної школи для дорослих на чолі з ігуменом Варсонофієм завітали до в'язниці, де привітали зі святом ув'язнених та вручили всім подарунки. Через Святу Православну Церкву кожна людина може знайти пізнання Істини, стати чадом Божим і на-слідувати життя вічне.

Дай Боже, щоб народжений Спаситель посилав усім нам допомогу в трудах і починаннях, укріпляв духовно і тілесно!

Н.П. Білоброва, м. Харків

Категория: События | Добавил: dvm (15.02.2013)
Просмотров: 487